Ankara Armut Fidanı

25,00 TL


Daha Detaylı Bilgi Almak İçin
Firma Yetkili: Resul ŞAHİN
GSM: 0542 254 3211’den
Firma Yetkili: Tolga MENTAŞ
GSM: 0542 212 3512’den
Ulaşabilirsiniz..

Adet Sepete Ekle

Ankara Armudu ,üstün meyve kalitesi ve uzun süre depolanabilme özellikleri nedeniyle çok eski zamanlardan bu yana armut yetiştiricilerinin ilgisini çeken yerli,standart, kışlık çeşitlerimizden birisidir.

Ankara armudunun ağacı dikine büyür.Ana dallar seyrek,yan dallar ise diktir.

Ankara armudu meyveleri orta iri,iri,yuvarlak,oturaklı,ortalama 150 gr ağırlığındadır.Bununla birlikte oldukça iri ve 300-350 gram ağırlığında meyvelerde bulunmaktadır.Meyve sapı orta kalın ve kısadır.Çiçek çukuru az derin,meyve kabuğu olgunlaştığında sarımtırak yeşil ve sarı renktedir.

Meyve eti çok sulu,çok tatlı,ağızda erir,kumsuz ve güzel kokuludur.

Ankara armudu kendine uyuşmaz bir çeşittir.Başka bir ifadeyle kendi çiçek tozları ile döllenememekte ve meyve tutumu için başka bir armut çeşidine ihtiyaç duymaktadır.Ankara armudu için standart çeşitlerden Akça ve Coscia uygun tozlayıcı çeşitleridir.

Ankara armudu, yazları sıcak,bol güneşli,kurak,havadar ve nem oranı düşük olan iklimlerde yüksek kaliteli meyveler meydana getirmektedir.Orta Anadolu ve Ankara ili,bu armudun yetiştiriciliği bakımından uygun iklim özelliklerine sahip bulunmaktadır.

Diğer armutlar gibi Ankara armudu da derin,geçirgen,sıcak ve besin maddelerince zengin topraklarda daha iyi gelişmekte ve verimliliği artmaktadır.

Ankara armudu 20-30 Eylül tarihlerinde hasat veriri.

• Havale/EFT İle Ödeme
25,00 TL

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır...